Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Помошниот судија нема повеќе да виде во судискиот тим на главниот судија Дани Макели откако доби отказ од својот надреден.

Холандскиот судија Дани Макели одлучи да му врачи отказ на својот помошник Марио Дикс и тоа токму пред Еврипското првенство на кое треба да суди и неговиот тим.

Дикс е помошникот кој на мундијалскиот квалификациски натпревар игран на 27 март во Белград не успеа да види дека топката со цел обем ја мина гол-линијата кога во судиското надополнување Кристијано Роналдо постигна гол за победа против Србија. Натпреварот потоа заврши 2:2.

„Големо, големо разочарување за мене, токму пред Европското првенство. Макели ми рече дека сака да продолжи со друг помошник бидејќи загубил доверба во нашата соработка. Навистина се надевав на поголема поддршка, разбирање и доверба по успешната соработка сите овие години“, вели разочараниот Дикс.

Remote video URL

Него ќе го замени Јан де Врис кој ќе дебитира во новиот судиски тим в четврток во рамките на Лига Европа на натпреварот помеѓу Виљареал и Динамо. Тој на Макели ќе му помага заедно со Хесел Стенхстра.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе