Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Коценртот закажан за крајот на јуни во Скопје е откажан откако познатата музичка група всушност ја откажа целата турнеја во која беше вклучен и настапот во македонската престолнина.

Од Авалон продукција информираат дека долгоочекуваниот кончерт кој требаше да се одржи на стадионот на АРМ е дефинитивно откажан. „Placebo“ ги откажале сите настапи за оваа 2020 година поради пандемијата со коронавирусот.

„Драги наши,
Со жалење вe инфoрмираме дека концертот на „Placebo“ во Скопје закажан за 25 јуни на АРМ стадионот сепак нема да се случи, впрочем како и ниту еден концерт на „Placebo“ во рамки на нивната турнеја за 2020 година“, се вели во официјалното соопштение.

Од среда, 27 мај од 9 часот наутро ќе почне рефундурањето на купените билети и тоа од местото од каде што истите биле набавени.

Сепак, тоа не значи дека во иднина нема да биде договорен нов датум за гостување на популарните „Placebo“.

„Како и со сите турнеи, така и овде се работи на датуми и на нова турнеја за идната, 2021 година, па повеќе за тоа ќе се знае во средината на месец септември“, соопштуваат од Авалон.

Тагови
реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

МК сцена

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Read more

Влатко Стефановски: Нас први нè укинаа и последни ќе ни дозволат да работиме

Read more

Прво издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во МКЦ парк

Read more

Објавена првата книга за современа македонска музика на англиски јазик - „Press & Play“ на Ненад Георгиевски

Read more

Сцена

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе