ИХФ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЕГИПЕТ 2021

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) соопшти претпладнево дека денешниот натпревар од второто коло во групата А на Мундијалот во Египет меѓу репрезентациите на Германија и Зелен 'Рт е откажан и регистриран со службени 10:0 за германската репрезентација.

Одлуката доаѓа откако репрезентацијата на островската земја Зелен 'Рт во саботата остана без доволен број играчи по два позитивни случаи на коронавирус.

Мечот од третото коло во групата А меѓу Зелен 'Рт и Уругвај засега останува на распоредот, откако африканската репрезентација ја извести ИХФ дека ќе повика нови ракометари во својот табор.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе