Музика

Откриена причината за смртта на Крис Корнел

19. мај 2017 - 8:49 | Б.С.Б.

Според медицинскиот извештај, пејачот Крис Корнел извршил самоубиство со бесење, пренесува AP.

Корнел беше пронајден во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за можно самоубиство.

52-годишниот Корнел беше пејач и тапанар на групата Саундгарден од Сиетл, позната по хитовите „Black Hole Sun“ и „Spoonman“. Саундгарден е дел од членовите на „големата гранџ четворка“, заедно со бендовите Нирвана, Прл Џем и Алис ин Чејнс.

Последниот концерт Корнел го одржа пред два дена во Детроит.

Коментирај