Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Откриена е причината за смртта на легендарниот хрватски пејач Масимо Савиќ, кој почина вчера на 61 година.

Како што јави хрватската радио и телевизија HRT, Савиќ починал во Клиничкиот болнички центар Sestre milosdrnice во Загреб, каде се лекувал од рак на белите дробови.

Веста за неговата смрт ја потврдија неговата сопруга Ани и ќерката Мирна. Тие се простија од него со објава на Facebook.

„По кратка, но херојска борба, нè напушти нашиот татко, сопруг, гордост и љубов, Масимо Савиќ. Иако го напушти овој свет, вечно ќе живее во нашите души, насмеан, топол, силен, полн со љубов и исткаен од уметност. Ќе бидеме твоите девојки засекогаш. Ани и Мирна“, напишаа тие.

Од Масимо се простија неговите многубројни пријатели и колеги, меѓу кои: Тони Цетински, Нина Бадриќ, Халид Бешлиќ, Ана Руцнер, Златан Стипишиќ Џибони и многу други.

реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Музика

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Read more

Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Read more

8 декември 1980 – убиен бил Џон Ленон

Read more

Шакира демантира дека е во нова љубовна врска

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација: Кога не ти е денот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација со мајмуни

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Кога идиоти вежбаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Само британски фејлови

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Читај повеќе
  • play_arrow

Снежна фејл-компилација (II дел)

Читај повеќе
  • play_arrow

Снежна фејл-компилација

Читај повеќе