Мобилни

Откриени детали за новиот Samsung Galaxy Note 10 Lite

29. ноември 2019 - 9:52 | М.С.

За Samsung Galaxy Note 10 Lite се зборува веќе некое време, а сега се познати некои детали.

Познатите светски медиуми фокусирани на технологијата пишуваат дека Galaxy Note 10 Lite наскоро ќе се појави и ќе има 6 GB RAM и процесор Exynos 99810. Се работи за истите спецификации кои ги има и Samsung Galaxy Note 9.

Ќе го користи оперативниот систем Android 10, а со смартфонот ќе има и S Pen пенкало.

Galaxy Note 10 Lite најверојатно ќе пристигне во декември заедно со Samsung Galaxy S10 Lite.

Коментирај