Главна камера од 108 MP

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Компанијата Xiaomi на 30 септември(утре) ќе претстави 3 нови смартфони.

Xiaomi утре ќе ги претстави моделите Mi 10T Lite, Mi 10T и Mi 10T Pro. Засега не се познати спецификациите на моделите 10T и 10T Pro, но клучната разлика ќе биде во тоа што стандардниот модел ќе има камера од 64, а Pro верзијата ќе има камера од 108 MP.

Втората разлика е тоа што Mi 10T Pro ќе биде достапен со 128 и 256 GB интерна меморија, а Mi 10T само со 128 GB интерна меморија.

Уредите ќе го имаат новиот Qualcomm Snapdragon 865 процесор со 5G модем.

Што се однесува на екраните, тука е 6,67-инчен LCD панел со 1080п резолуција и фреквенција на освежување од 144 Hz.

Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro ќе ги напојува батерија од 5.000 mAh со брзо полнење од 30W.

Цената ќе се движи помеѓу 550 и 700 евра.

Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Мобилни

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Read more

Samsung наскоро ќе претстави 3 модели од серијата Galaxy S

Read more

Само во една земја iPhone 12 мора да се продава со слушалки

Read more

Познати деталите за новиот Motorola Moto E7

Read more

Гик

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Читај повеќе

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Читај повеќе

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

Читај повеќе

Контроверзен експеримент на британските научници за побрз развој на COVID-19 вакцина

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Читај повеќе
  • filter

Победниците на Nikon Small World 2020

Читај повеќе