Откриени новите дресови на Интер

Дизајнот на дресовите на клубот од Милано за новата сезона протекоа во јавноста, а навивачите се воодушевени.

Милано, главниот град на регионот Ломбардија, е центар на коронакризата во Европа. Оттаму е и инспирацијата за дизајнот на новите дресови на Интер.

Новиот дрес на фудбалерите на Интер ќе им донесе стопостотна заштита не само од коронавирусот, туку од сите вируси и бактерии.

Нормално, се работи за шега, инспирирана од фактот што миланските клубови се наоѓаат во самиот центар на пандемијата, калчото е во локдаун и не се знае кога ќе продолжи.

Тагови
реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Фудбал

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Read more

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Read more

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Read more

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Read more

Спорт

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Читај повеќе

Антиќ: МЗТ да сфати дека ова е тимски спорт и дека не е сам во лигата

Читај повеќе

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Читај повеќе
  • play_arrow

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Читај повеќе

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Читај повеќе

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Читај повеќе