Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

Скопје, 24 мај 2019 (МИА) – Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки.

-Вчера во 16:40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници  било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В. од Гевгелија, за кое постоеле сознанија дека во него се превезуваат мигранти. Од возилото биле забележани како излегуваат пет мигранти, по што возачот го стартувал  возилото и се исклучил на клучката кај  Стоби, по што застанал. Совозачот во возилото  Л.Б. (21) од Гевгелија  е лишен од слобода, а петмината мигранти од Пакистан се сместени во Прифатен центар за странци во Скопје, информираат во полицискиот билтен.

За случајот е известен јавен обвинител.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more

Хроника

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Read more

Полицијата санкционирала 478 лица за неносење заштитни маски

Read more

Пронајдено безживотно тело во Охридското Езеро

Read more

Кочанчанец нападнал вработен во маркет откако не сакал да го напушти поради неносење маска

Read more

Вести

ГОБ „8 Септември“: Нема листа на чекање за итни операции

Читај повеќе

Интегра ја презентираше програмата во Куманово

Читај повеќе

Реџепи: Движењето БЕСА е убедено во победата на 15 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Читај повеќе

Чулев: Полицијата подготвена да обезбеди услови за фер, демократски, но и безбеден изборен процес

Читај повеќе
  • play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Читај повеќе

Спасовски: Најниските пензии ќе се зголемат за најмалку 21 процент

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Читај повеќе

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Читај повеќе