Откриени петмина мигранти од Пакистан кај Неготино

Скопје, 24 мај 2019 (МИА) – Полицијата вчера отркила петмина мигранти во Пакистан кај Неготино кои се превезувале со возило со струмички регистарски ознаки.

-Вчера во 16:40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучување кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници  било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В. од Гевгелија, за кое постоеле сознанија дека во него се превезуваат мигранти. Од возилото биле забележани како излегуваат пет мигранти, по што возачот го стартувал  возилото и се исклучил на клучката кај  Стоби, по што застанал. Совозачот во возилото  Л.Б. (21) од Гевгелија  е лишен од слобода, а петмината мигранти од Пакистан се сместени во Прифатен центар за странци во Скопје, информираат во полицискиот билтен.

За случајот е известен јавен обвинител.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Хроника

22-годишен мигрант најден починат во Куманово

Read more

Кривична пријава против кумановец за семејно насилство

Read more

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Осумнаесетгодишна девојка нападната во Градски парк Скопје

Read more

Вести

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори

Читај повеќе

Активни 3.519 случаи на заразени со COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Читај повеќе
sonchevo.jpg

Сончево со засилен ветер, од утре пад на температурата за пет степени

Читај повеќе
  • play_arrow

Трет ден протести пред бугарската Влада

Читај повеќе

Чулев ќе побара помош од војската за справување со мигрантите

Читај повеќе

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Читај повеќе

Нови 199 случаи, 8 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

22-годишен мигрант најден починат во Куманово

Читај повеќе