Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Откако се појавија првите рендери за смартфонот OnePlus 10 Pro, сега се откриени и некои негови спецификации.

OnePlus 10 Pro ќе има 6,7-инчен QHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 процесор, 8 или 12 GB RAM и 128 или 256 GB интерна меморија.

Што се однесува до камерите, позади е главната од 48, ултрашироката од 50 и сензор од 8 MP со 3.3х зумирање. Тоа е исто како и во случајот на моделот OnePlus 9 Pro, но десетката ќе има подобрувања на сензорот.

Напред е селфи камера од 32 MP. Уредот го напојува батерија од 5.000 mAh, a засега нема информации за брзина на полнењето. Познато е дека ќе биде отпорен на вода и прашина по IP68 стандардот.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Мобилни

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more

Како да препознаете дека мобилниот ви е хакиран?

Read more

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Read more
 

Гик

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Читај повеќе