Откриено кога ќе пристигне „Deadpool 3“

Снимањето на третото продолжение на „Deadpool“, антихеројот на Marvel, е закажано за 2022 година.

Неодамна е потврдено дека Рајан Рејнолдс ќе остане во улогата на Дедпул. Извршниот директор на Marvel, Кевин Фејџ во интервју за Collider изјави дека снимањето нема да започне оваа година.

„Рајан е многу зафатен, тој е доста успешен актер. Нема да снимаме во 2021 година“, изјави Фејџ, потврдувајќи дека филмот нема да го видиме пред 2023 година.

Фејџ откри дека сега работат на сценариото. Рајан Рејнолдс на Instagram потврди дека ќе има трет дел.

Првиот „Deadpool“  (2016) филм заработи 783 милиони долари, а вториот дел (2018) заработи 785 милиони долари.

URL
Тагови
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе