Откријте ги богатите вкусови на авганистанската кујна

Досега многупати сме споделувале со вас рецепти на познатата YouTube нутриционистка Садиа од Pick Up Limes. Во нејзината најнова објава, таа ве запознава со богатите вкусови на авганстанската кујна, бидејќи и самата е по потекло од Авганистан, иако е родена во Канада.

Ова е нејзинуиот начин да ја сподели богатата авганистанска култура во време кога нејзиниот народ се соочува со историски премрежја.

 

реклама

Рецепти

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Read more

Мезе на денот: Плескавици од тиквички

Read more

Рецепт на денот: Пилешко во сос од јогурт, сенф и куркума

Read more

Вкусно и лесно за подготовка: Десерт со ванила и бадеми

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Видови храна за здрава и сјајна кожа

Read more
play_arrow

Најдобрите извори на масти за слабеење

Read more
play_arrow

Нови рутини за правење склекови со кои брзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако Земјата престане да се врти?

Read more
play_arrow

Пет знаци што покажуваат дека некој потајно е социопат

Read more
play_arrow

Вежби кои ќе ви го трансформираат телото

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M3, Audi RS5 или AMG C63 Black Series?

Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more
play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

Read more