Откријте ги помалку познатите ерогени зони за фантастичен секс

Доколку сакате да го подобрите сексуалниот живот и да пробате нешто ново со партнерот, постојат помалку познати ерогени зони благодарение на кои на партнерот ќе му пружите дополнително задоволство.

Во зависност од специфичната подложност, чувствителноста на поединечните зони може да варира поединечно, и во интензитет и во одредени области.

„Запоставените“ ерогени зони ги вклучуваат:

Задниот дел на главата

Според стручното списание Cortex, жените го нарекуваат тилот како ерогена зона бидејќи кожата во оваа област од телото е тенка, па затоа е многу пријатно да се допира и бакнува.

Скалпот

Многу луѓе уживаат да ја мијат косата на фризер бидејќи добиваат и пријатна масажа на скалпот. Ова може да послужи како инспирација за подобрување на сопствениот сексуален живот. Масирајте го скалпот на партнерот со нежни движења за да го опуштите. Скалпот е покриен со нервни завршетоци, поради што особено ќе уживаат.

Внатрешноста на зглобот

Пулсната точка на внатрешната страна на зглобот може да биде доста стимулирачка. Ако вашиот партнер ужива груба игра, фатете го неговиот внатрешен зглоб. Полека преминете во галење и бакнување на оваа чувствителна точка. Потоа преминете на погруба игра држејќи ги сензуално за зглобовите.

реклама

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат?

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more

Љубов и секс

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more
 

Магазин

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Читај повеќе

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Читај повеќе

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Читај повеќе

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Читај повеќе

„Само додај Coca-Cola“ – прва кампања во Македонија целосно креирана со AI

Читај повеќе

5 уреди кои секогаш треба да ги исклучите пред да одите на одмор

Читај повеќе

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Читај повеќе

3 суплементи кои не треба да ги земате на своја рака

Читај повеќе