Отворен новиот изложбен салон на Алумил во Скопје

„Алумил“, една од најсовремените компании за производство на алуминиумски системи, вчеравечер свечено го отвори новиот изложбен салон во Скопје. Голем број гости, претставници на бизнис-елитата, клиенти и соработници имаа можност во релаксирана атмосфера да се запознаат одблизу со изложените примероци на алуминиумски системи од богатото портфолио на компанијата.

Овој простор ќе овозможи додадена вредност за потрошувачите кои ќе имаат можност на самото место да ги видат најбараните алуминиумски системи за врати, прозорци, фасади, outdoor конструкции, решенија за обновливи извори на енергија или за лица со посебни потреби. Исто така, ќе можат да ја проверат нивната функционалност и притоа да добијат стручна поддршка и помош при изборот од специјализирани консултанти, едуцирани да одговорат на сите прашања со кои може да се сретне еден потрошувач.

- Светот брзо се менува и нови барања добиваме секојдневно. Модерните згради наложуваат проектирање и изградба на напредни системи со високи стандарди. Фокусирајќи се секогаш на спецификациите и потребите на најнапредните светски пазари, „Алумил“ создаде асортиман кој вклучува иновативни производи и совршено одговара на модерните потреби на градежништвото. Потребите на нашите купувачи се многу широки, а такво е и нашето портфолио. Секој од нашите производи е дизајниран имајќи предвид една цел: да понуди најдобро можно решение и да ја зголеми вредноста за нашите клиенти. Таа вредност ја зголемуваме и со отворањето на новиот изложбен салон, затоа што сега нашите клиенти ќе имаат можност не само одблизу да ги видат нашите најбарани системи туку и на самото место со помош на едуциран персонал да се запознаат со сите нивни предности – рече Зоран Срчоков, генерален директор на „Алумил“ за Македонија.

Меѓу присутните на отворањето присуствуваше и корпоративниот директор за продажба на „Алумил интернешнал“ Александар Милонас, кој воедно е и член на семејството сопственици Милонас. Присутна беше и грчката амбасадорка во земјава Софија Филипиду.

Новиот изложбен салон, кој се наоѓа во склоп на компанијата, во индустриската зона Кисела Вода, на бул. Борис Трајковски 74А, се простира на 250 квадратни метри. Содржи и отворен дел каде што се изложени outdoor-системите.

Компанијата, која има повеќе од 30-годишно искуство во дизајн на висококвалитетни алуминиумски производи, важи за еден од најдоверливите брендови за изработка на рамки за прозори и врати. Со над 2.700 вработени и 12 фабрики во шест земји во Европа, „Алумил“ може да се пофали со модерни производствени погони и процеси за строга контрола на квалитетот, како и со континуирани истражувања за развој на уникатни иновативни решенија, кои ги покриваат потребите на нивните клиенти, дури и на оние со најспецифични и несекојдневни барања.

- Го сакаме она што го работиме и затоа сакаме да бидеме извонредни во сите аспекти. Во непрекинатиот развој на глобално опкружување важно е секогаш да бидеме свесни кои сме, што правиме и што сакаме да постигнеме. Нашето мото е „Градиме совршенство секој ден“ и настојуваме секојдневно да направиме еден чекор поблиску до тоа – рече Срчоков.

Следејќи го ова мото, „Алумил“, преку своите иновативни производи ја остварува својата мисија – да го подобрува квалитетот на животот на луѓето на одржлив начин, унапредувајќи ги перформансите на просторот во кој тие престојуваат со врвен квалитет, технологија и естетика. Истовремено, компанијата цврсто се држи за принципот одржливост, па така системите дизајнирани според најновите архитектонски трендови истовремено се и енергетски ефикасни, со напредна топлинска изолација и опции за заштита од сонце, како и високо ниво на безбедност од обивање, вандализам, пожари, чад, земјотреси и екстремни временски услови. Во „Алумил“ совршенството, навистина, се гради секој ден.

реклама

Регион

Грција бележи голем пораст на бројот на заразени од ковид, некои држави издадоа итно предупредување до туристите

Read more

Шега се претворила во хорор: Пропелер ѝ отсекол нога на жена на море во Хрватска

Read more

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Read more

Крузер предизвика огромни бранови на грчка плажа, капетанот е уапсен

Read more
 

Вести

Сериозна загриженост за независноста на судството во С. Македонија во извештајот на Европската комисија

Читај повеќе

Грција бележи голем пораст на бројот на заразени од ковид, некои држави издадоа итно предупредување до туристите

Читај повеќе

Владата: Државна лотарија незаконски доделувала лиценци за приредување на игри на среќа

Читај повеќе

Гостиварец ја фрлил мачката од VI кат и ја усмртил, кога полицијата му влегла дома нашла остатоци од други животни

Читај повеќе

Со автомобил удрил во малолетник во Скопје, па го однел детето на Комплексот клиники

Читај повеќе

Владата донесе одлука за вработување на 600 специјализанти во болниците

Читај повеќе

Тошковски: Ова што се случува во затворите е срам за Македонија, не може затвореник што наводно е во затвор да предизвика сообраќајка

Читај повеќе

Сомнеж за експлозив во близина на стадионот, блокирани улиците на Париз

Читај повеќе

Балон со ѓубре од Северна Кореја слета на претседателскиот комплекс во Сеул

Читај повеќе