Отворена е првата регионална благајна на Државна Лотарија во Кочани

Со задоволство ги известуваме играчите на игри на среќа на Државна Лотарија, дека новоотвореното уплатно-исплатно место во Кочани, кое се наоѓа спроти општинската зграда во Кочани, започна да работи и како регионална благајна.

Со ова, нашата земја ја доби првата регионална благајна на Државна лотарија, каде играчите на кои Кочани им е поблиску од Скопје ќе може да се обратат за исплата на добивки во вредност над 5.000 денари.  Токму оваа недела во Кочани беше доделен првиот електричен тротинет на добитничка од Кочани.

Со ова Државна Лотарија започнува со имплементација на проектот за отворање регионални благајни. Првата е веќе отворена во Кочани, а до крајот на оваа година се планира да се отворат вкупно пет регионални благајни во различни краишта на нашата земја.
Цалта на отворање регионални благајни е да се излезе во пресрет на играчите ширум земјата, да се намалат нивните трошоци за подигање на добивките а да се зголеми задоволство од учеството во игрите на среќа на Државна лотарија.

Играчите кои оствариле добивка на игрите на среќа коишто ги приредува Државна лотарија: Лото 7, Џокер и Инстант лотарија, во износ и над 5.000 денари, за исплата на добивката веќе не мора да доаѓаат само на благајната во Скопје, од сега ќе може да се обратат и во првата регионална благајна во Кочани.

Регионалната благајна во Кочани, редовно работи како уплатно исплатно место за игрите на среќа на Државна лотарија е на улица  Љупчо Сантов, бр.1/4, спроти општинската зграда, со работно време од 9:00 до 21:00 часот, секој ден освен недела.

*Промотивен текст

реклама

Живот

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Хоакин Феникс и Руни Мара станаа родители

Read more

Кои се најбогатите славни личности во изминатата деценија?

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Магазин

Неверојатни факти за животот во Шведска

Читај повеќе

Што ако некој кивне или се искашла покрај вас, а вие немате маска?

Читај повеќе

Секс секој ден, дали е тоа нормално?

Читај повеќе
  • filter

Во Мексико пронајдени коски на 200 мамути стари 15.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Хоакин Феникс и Руни Мара станаа родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најбогатите славни личности во изминатата деценија?

Читај повеќе

Среќни во љубовта: Ѕвездите им се наклонети токму на овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Читај повеќе