Ова е Адам - кучето кое е алергично на луѓе

Лабрадорот Адам од САД има необична алергија – ова куче е алергично на луѓе.

Ветеринарите забележале дека има рани на кожата, а според анализите ова преслатко куче има алергија на луѓе.

Една од жените коишто го чуваат на почетокот мислела дека станува збор за некаква шега, но подоцна го видела извештајот на ветеринарот и се уверила дека ова е вистина.

Ветеринарите се надеваат дека Адам ќе се опорави од оваа необична и чудна алергија бидејќи му ја даваат истата терапија која лекарите ја применуваат кога некое дете е алергично на кучиња.

Remote video URL
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Чек дис аут

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Read more

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Read more

Кое куче е најпаметно?

Read more

Рециклирај и нахрани улично куче или маче

Read more

Магазин

Најлесно се вљубуваме во овие 4 хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Читај повеќе

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе