Ова е најуспешниот филм на Netflix во 2020

„Hubie Halloween“ со Адам Сендлер стана најуспешен филм на Netflix во 2020 година, постигнувајќи огромен успех по премиерата на 7 октомври.

Сендлер во филмот толкува улога на губитник кој на крајот станува најголема надеж во заедницата откако ќе им се случи очајна Ноќ на вештерките.

Иако критичарите не беа наклонети кон филмот, публиката не мисли така. Овој филм стана најгледан оригинален Netflix филм во САД, во периодот меѓу април и октомври годинава.

Единствениот филм со повеќе прегледи е полската еротска драма „365 Days“, кој стана глобална сензација.

Успехот на Hubie Halloween најверојатно е последица и од однесувањето на луѓето со оглед на пандемијата. Факт е дека повеќето Американци ги минуваат деновите во домовите, се снимаат сè помалку филмови, а киносалите примаат помалку посетители од вообичаено. Како и да е, комедијата со Адам Сендлер го привлече вниманието на луѓето.

Remote video URL
реклама

Филм & ТВ

Емилија Кларк ќе глуми во серијата „Secret Invasion“

Read more

Топ 10 филмски парови кои се различни видови

Read more

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Read more

Популарната „How I Met Your Mother“ добива продолжение

Read more
 

Сцена

Емилија Кларк ќе глуми во серијата „Secret Invasion“

Читај повеќе

Првиот изведувач на „Здраво Млади 11“ е шведскиот панк бенд „Viagra Boys“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски парови кои се различни видови

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Читај повеќе

Популарната „How I Met Your Mother“ добива продолжение

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за „Кујната на Марио“

Читај повеќе

Џејн Фонда проговори за својот „најпотресителен“ бакнеж во животот

Читај повеќе

Amazon ја снима најскапата серија во историјата на телевизијата

Читај повеќе

Мартин Скорсезе снима нов филм

Читај повеќе