Ова е новата Škoda Enyaq Sportline iV 80x

Компанијата Škoda го претстави новиот Enyaq Sportline iV 80x, новата моќна верзија на својот потполно електричен SUV.

Enyaq Sportline iV 80x го движат два електрични мотори кои испорачуваат 261 КС и 425 Nm максимален вртежен момент.

Позади се наоѓа моторот кој развива 201 КС и 310 Nm максимален вртежен момент. Има погон на сите 4 тркала.

Тука е и 82 kWh батерија која овозможува домет поголем од 500 км по WLTP циклусот. Брзината е ограничена на 160 км/час.

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Авто новости

Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Read more

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more

Кој е најбрз: VW Golf GTI Clubsport, Civic Type R или Megane Trophy?

Read more

Ако не е расипан, не го поправај: Дали би возеле автомобил со ваков волан?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Започна производството на новиот Nissan Qashqai

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е најбрз: VW Golf GTI Clubsport, Civic Type R или Megane Trophy?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако не е расипан, не го поправај: Дали би возеле автомобил со ваков волан?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ferrari за крајот на јуни го најави револуционерниот спортски автомобил

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот Dacia Duster?

Читај повеќе
  • play_arrow

Легендарното „југо“ - Американците му се смееја, а денеска цената му расте

Читај повеќе

Црни кутии во автомобилите во ЕУ од 2022 година

Читај повеќе

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Читај повеќе