Ова е новиот таблет Nokia T20

HMD Global го претстави новиот таблет Nokia T20.

Новиот таблет го пренесува квалитетот на телефоните на Nokia на голем екран со многу функции и батерија која трае долго.

Има многу иновативни и пристапни функции.

„Горди сме што секогаш ги слушаме и ги исполнуваме желбите на купувачите. Во текот на минатата година забележавме пораст на употребата на таблети поради пандемијата, па затоа направивме таблет кој ќе одговара на потребите на луѓето. Таблетот е дизајниран за работа, учење и игри, а го има истиот квалитет што луѓето го очекуваат од нашите смартфони“, изјави Флоријан Сеше, директорот на HDM Global.

Доаѓа со батерија од 8.200 mAh која овозможува 15 часа скролање на социјалните мрежи, 7 часа конференциски повици или 10 часа гледање на најновите филмови.

Исто така поддржува и брзо полнење.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Хардвер

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Познато како ќе изгледа Samsung Galaxy Tab A8

Read more

Протекоа фотки од бизарниот лаптоп со два екрана на Lenovo

Read more

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more
 

Гик

Ова се најдобрите Android апликации за 2021

Читај повеќе

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе