ЕВРОЛИГА 2020/21

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Три натпревари од петтото коло во Евролигата се одложени поради коронавирусот, соопштија од елитното натпреварување.

Очигледно, на одложувањата им нема крај, ниту пак има реално решавање на конкретната ситуација.

Како што се наведува во соопштението, натпреварите Зенит - Олимпија Милано и Ефес - Асвел се одложени бидејќи руските и француските клубови немаат осум здрави играчи, колку што е потребно за натпревар.

Натпреварот помеѓу Алба и Басконија е одложен бидејќи берлинскиот клуб е во изолација.

URL

Според новата, изменета регулатива, еден натпревар од Евролигата и Еврокупот може да се одложува најмногу трипати, по што ќе биде регистриран со официјален резултат (20:0) на штета на тимот одговорен за неиграње.

За потсетување, одложен беше и натпреварот Црвена звезда - Асвел, и треба да се игра во нов термин.

реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Кошарка

Прекинати квалификациите на кошаркарите

Read more

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Read more

Кошаркарите без Димитријевиќ, но со Вајли денеска против Италија

Read more

Ефремовски: Да ги добиеме двата натпревари во Талин, тоа се моите желби

Read more

Спорт

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан преживеа страшна несреќа на трката во Бахреин

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса ја потопи Осасуна

Читај повеќе

Прекинати квалификациите на кошаркарите

Читај повеќе

Шкендија се вадеше во Струга, дербито во Ѓорче без победник

Читај повеќе
  • play_arrow

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан нема објаснување за вчерашната бламажа со Алавес

Читај повеќе
  • play_arrow

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Читај повеќе