Филм & ТВ

Ова се најстрашните хорори достапни на Netflix

23. февруари 2020 - 16:43 | А.С.

Љубителите на хорори слободно може да си направат пуканки и да закажат филмски маратон.

Популарната стриминг платформа Netflix во својата богата понуда има неверојатен избор на стари и нови хорор филмови за сечиј вкус.

Составивме листа од 20-те најдобри во која и оние на кои овој жанр не им е најомилен може да најдат нешто интересно.

Мистериозни појави, проколнати куќи, опседнати деца... подгответе се за многу врискање.

Poltergeist

Bird Box

The Silence

The Ritual

Death Note

47 Meters Down

The Invitation

Cargo

Carrie

Velvet Buzzsaw

The Conjuring

The Witch

The Village

The Babysitter

Coraline

Little Evil

Satanic

The Vault

Tusk

All the Boys Love Mandy Lane

Коментирај