Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

На светскиот пазар има голема понуда на телефони.

Ситуацијата на пазарот за паметни телефони е многу интересна веќе подолго време. Големите компании се борат за надмоќ, а клиентите сепак најчесто избираат мобилни телефони со најдобар однос квалитет-цена.

Порталот Creative Bloq го направи својот избор на најдобри уреди, откако тестираше стотици Android и iOS модели.

Според нивното рангирање, ова се моментално најдобрите телефони на светскиот пазар:

Samsung Galaxy S21 Ultra

iPhone 12 Pro Max

 

iPhone 12 и 12 Mini

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Google Pixel 5

Oppo Find X2 Pro

 

Samsung Galaxy Z Fold2

Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Мобилни

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Read more

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Read more

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Read more
 

Гик

НАСА за првпат лансира екипаж со сонда и повеќекратна ракета на SpaceX

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени нови снимки од познатата масивна црна дупка M87

Читај повеќе

Студија: 10 пати поголем ризик од тромбоза по COVID-19, отколку од вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Руската армија се засили со роботски тенкови

Читај повеќе

Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би се променила Земјата доколку е во друга галаксија?

Читај повеќе

Лендерот на НАСА „умира од студ“ на Марс, но уште има надеж

Читај повеќе

Колку милиони троши Facebook за обезбедување на Марк Закерберг?

Читај повеќе