Овие три хороскопски знаци се најголеми егоисти

Сите познаваме барем една личност за која мислиме дека е голем егоист.

Честопати таквите луѓе се самобендисани за нивниот успех или изглед и мислат дека се над другите. Од астролошки аспект, егоизмот може да се поврзе и со хороскопскиот знак.

Овие три се асоцијација за суета и егоизам.

Лав

Лавовите буквално се сметаат за себеси за Височество. Ако видат дека не се во центарот на вниманието, тие ќе направат сцена само за да го привлечат вниманието на другите. Себе си се сакаат најмногу и никој не може да се доближи до тоа прво место.

Јарец

Јарците сакаат да се фалат со секој успех и сакаат сите да имаат само најдобро и највисоко мислење за нив. Тие сакаат да бидат први во сè, па затоа се подготвени да ја саботираат конкуренцијата доколку видат дека некој ги престигнува во нешто.

Водолија

Водолијата е многу друштвена, но и многу претенциозна. Родените во овој знак се убедени дека можат да постигнат сè што замислуваат и нема да престанат да се обидуваат додека тоа не им се удри од глава. Честопати ги потценуваат другите луѓе и уживаат во помислата дека се попаметни од другите.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Живот

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Read more

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Read more

Вооружен напаѓач ги украде кучињата на Лејди Гага

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе