Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Европското првенство во фудбал ќе се игра пред навивачи, одлучи УЕФА.

ЕУРО 2021 ќе се одржи во 12 градови, а осум од нив веќе ја доставија целата потребна документација до седиштето на УЕФА, со што беше потврдено влегувањето на навивачите на трибините во ограничен број.

Тоа се Амстердам, Баку, Букурешт, Будимпешта, Копенхаген, Глазгов, Лондон и Санкт Петербург.

URL

УЕФА им даде рок на Билбао, Даблин, Минхен и Рим да ја достават својата писмена одлука со согласност или одбивање да ги вратат навивачите до 19 април. Италијанските и шпанските власти веќе го одобрија враќањето на навивачите за ЕУРО, а под знак прашалник се само Даблин и Минхен.

URL

Најмалку 25 проценти од капацитетот ќе бидат исполнети во Лондон, а стадионот полн во Будимпешта.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Фудбал

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Read more

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Read more

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Read more

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Читај повеќе

Челси и Сити заинтересирани за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Вестбрук е на еден трипл-дабл од рекордот во НБА

Читај повеќе

Солскјер: Имаме еден од најдобрите голмани во светот

Читај повеќе

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Читај повеќе
  • play_arrow

Виљареал спречи англиско финале во Лига Европа

Читај повеќе

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе