Пакјао повторно го предизвика Мејведер

Лас Вегас, 24 јули 2019 (МИА) – Мани Пакјао уште еднаш го предизвика Флојд Мејведер на реванш-дуел, откако Американецот ја испровоцира филипинската ѕвезда дека продолжува да се бори и по 40-тата година.

Пакјао (40), кој го победи Кит Турман по судиска одлука во текот на викендот, му врати на Мејведер во социјалните мрежи: „Доаѓаш на моја борба и го користиш моето име во пост, но дали јас сум тој, кој сака да остане важен? Ако сакаш повторно да станеш важен … # MayPac2“, пишува Пакјао на Твитер.

Мејведер, кој се откажа на 40-годишна возраст во 2017 година со невиден рекорд од 50-0, претходно изјави дека „кариерата и наследството на Пакјао биле изградени од асоцијацијата со неговото име“.

– Време е да престанете да го користите моето име за „кликбајт“ и да оставите неговото да зборува само за себе, напиша Мејведер на Instagram. – Кога излеговме на рингот, победив толку лесно, што сите мораа да си ги изедат зборовите“, додаде Американецот до фотографијата од неговата победа над Пакјао во 2015 година.

Мејведер не сакаше да коментира за можен реванш, одговорајќи му на Филипинецот подоцна во објава на социјалните мрежи.

– На крајот на краиштата, правам повеќе пари од тебе … Те победив физички и ментално. Запомни, ти се бориш затоа што треба, а јас се борам кога сакам, заклучи Американецот.

Мејведер е еден од седумте професионални боксери кои го победиле Пакјао – единствениот боксер кој освои шест светски титули во осум различни дивизии.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Останати спортови

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Read more

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Спорт

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе