НА ДОБРОТВОРЕН НАСТАН НА ФК ОЛИМПИК МАРСЕЈ

Памела Андерсон разочарана: Наместо за децата, собираа пари за Нотр Дам

Памела Андерсон била поканета на гала вечер во организација на фудбалскиот клуб Олимпик Марсеј завчеравечер, за собирање донации за сиромашните деца во Марсеј.

Андерсон, која е во врска со фудбалерот на Олимпик Марсеј Адил Рами, била разочарана кога во текот на вечерта биле издвоени 100.000 евра од прилозите за обнова на катедралата Нотр Дам што беше оштетена во пожар.

„Синоќа бевме на годишната вечера на ОМ за да помогнеме во собирањето пари за сиромашните деца во Марсеј“, објасни на Twitter актерката и активистка за правата на животните.

„Беа собрани многу пари во таа цел и потоа беше предложено ‘прекрасно’ изненадување – дел од парите да биде насочен во корист на обнова на Нотр Дам.“

На аукцијата за таа пригода била понудена и гитара на Брус Спрингстин за која биле собрани двојно повеќе пари отколку целата сума за децата.

„Бев многу лута и разочарана и го замолив Адил да си заминеме. И си заминавме“, напиша Андерсон.

„Сигурно на децата во Марсеј повеќе им требаат 100.000 евра отколку за катедралата за која веќе се собрани повеќе од милијарда евра донации од неколкумина милијардери“, заклучи популарната русокоса и додаде дека се надева дека Олимпик Марсеј ќе ги насочи парите таму каде што се најпотребни.

Од Олимпик Марсеј кажаа само дека на настанот биле собрани вкупно 439.760 евра.

реклама
Опасно по живот: Егзотична дестинација во која пропадна туризмот

Опасно по живот: Егзотична дестинација во која пропадна туризмот

Read more
Македонскиот пасош 36. во светот

Македонскиот пасош 36. во светот

Read more
Еден полнач за сите: Apple е против, ЕУ сака да го намали отпадот

Еден полнач за сите: Apple е против, ЕУ сака да го намали отпадот

Read more

Боб Дилан ќе издаде нов албум, прв по осум години

Read more

Живот

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Младата Кристина од Неготино одгледува свилени буби

Read more

Попова Шапка доби Информативно-едукативен Центар и две соларни еко-зони за одмор во две бачила

Read more

„Барај синко, царство доволно големо за твоите амбиции“: Смртта на Александар Велики

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе