Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Најновата статистика покажува дека испораката на паметни часовници бележи раст во однос на претходната година.

Истражувањето на компанијата Counterpoint Research покажува дека во текот на третото тримесечје од оваа година е забележано зголемување на испораката од 16% во однос на истиот период во 2020 година.

Најголема испорака во текот на ова тримесечје оствари Samsung, благодарение на Galaxy Watch 3 и преминувањето на WearOS платформата.

Apple остана лидер на пазарот на паметни часовници во текот на третото тримесечје, но забележаа пад бидејќи часовниците Watch Series 7 се одложени за четвртото тримесечје од оваа година.

Вториот е Samsung, додека на третото место е Amazfit поради cè поголемата популарност на пазарите во Европа.

Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Хардвер

Samsung претстави таблет за контрола на целото домаќинство

Read more

Осум фатални грешки со кои го уништувате мобилниот и лаптопот

Read more

LG претстави подвижен телевизор на батерии

Read more

Новиот Snapdragon 8 Gen 1 симнува 4K филмови за помалку од минута

Read more
 

Гик

Почна првиот археолошки експеримент во вселената

Читај повеќе

Нов проблем во напорите човекот да стапне на Марс

Читај повеќе

Неверојатен нов фосил можеби е решение за мистеријата на Дарвин

Читај повеќе

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Читај повеќе

Xbox One официјално згасна

Читај повеќе

Израелска студија: Четврта доза вакцина - недоволно добра против омикрон

Читај повеќе

Поради климатските промени поларните мечки ја напуштаат Алјаска и се движат кон Русија

Читај повеќе

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдеталната 3D мапа од вселената прикажува 7,5 милиони галаксии

Читај повеќе