Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Најновата статистика покажува дека испораката на паметни часовници бележи раст во однос на претходната година.

Истражувањето на компанијата Counterpoint Research покажува дека во текот на третото тримесечје од оваа година е забележано зголемување на испораката од 16% во однос на истиот период во 2020 година.

Најголема испорака во текот на ова тримесечје оствари Samsung, благодарение на Galaxy Watch 3 и преминувањето на WearOS платформата.

Apple остана лидер на пазарот на паметни часовници во текот на третото тримесечје, но забележаа пад бидејќи часовниците Watch Series 7 се одложени за четвртото тримесечје од оваа година.

Вториот е Samsung, додека на третото место е Amazfit поради cè поголемата популарност на пазарите во Европа.

Тагови
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Хардвер

Новиот Snapdragon 8 Gen 1 симнува 4K филмови за помалку од минута

Read more

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Read more

Познато како ќе изгледа Samsung Galaxy Tab A8

Read more

Протекоа фотки од бизарниот лаптоп со два екрана на Lenovo

Read more
 

Гик

Студија: Можно е омикрон да презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Читај повеќе

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Читај повеќе

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Читај повеќе

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Читај повеќе
  • filter

Ужасот во Помпеја бил како да експлодирала атомска бомба

Читај повеќе

„Потенцијално опасен“ астероид ќе влезе во орбитата на Земјата

Читај повеќе

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Читај повеќе

Откриен виновникот за згрутчување на крвта од вакцината на AstraZeneca

Читај повеќе