Пандемијата ги раздели: Трогателна средба на мајка и син по еден месец

Пандемијата на коронавирусот доведе до затворени граници, домашна самоизолација и социјално дистанцирање. Во некои случаи, пандемијата раздели и цели семејства.

Во Кина е снимена трогателна средба на мајка, медицински работник, и дете, разделени 29 дена поради опасноста од коронавирусот. Мајката минала 15 дена на Одделението за заразени од коронавирус во болница, обидувајќи се да спаси многу животи, а потоа 14 дена била во карантин. На 14 март се вратила дома во градот Шијазнг во Хубеи.

Средбата е трогателна.

реклама

Живот

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Read more

Чилеанка на 111 години го победи COVID-19

Read more

Кипар ќе им ги плати трошоците на туристите ако се заразат со коронавирус

Read more

Нови видеа

play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more