Пандемијата ја зголеми побарувачката за видеоигри: Продадени сите конзоли Nintendo Switch

Пандемијата на коронавирусот ги направи видеоигрите уште попопуларни бидејќи милиони луѓе се сè уште во своите домови и бараат занимација.

Поради оваа причина се распродадени залихите на конзолата Nintendo Switch Life.

Конзолата Nintendo Switch Life беше тешко да се набави уште од почетокот на март бидејќи иако се зголеми продажбата, имаа проблеми со доставата.

На почетокот на април конзолата беше достапна во продавниците, но можеше и да се набави преку Amazon, GameStop, Best Buy и Target. Залихите се продадоа за многу кратко време.

Switch Lite чини 200 долари и не може да го приклучите на телевизор бидејќи оваа опција е достапна на поскапиот модел од 300 долари.  

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Гејминг

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Read more

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Read more

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Read more

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Read more

Гик

  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе