СЕРИЈА А 2019/20

Пандев им се извини на навивачите за бламажата во Парма

Неговата Џеноа синоќа беше понижена во Парма губејќи со 5:1, а Пандев првпат сезонава беше стартер и тоа како капитен.

Горан Пандев им се извини на навивачите на Џеноа за вчерашната бламажа која ја приреди неговиот тим. До 38-мата минута резултатот беше 0:0, Пандев имаше и шанса за гол, а потоа следуваше канонада. Нашиот најдобар играч беше заменет на полувреме откако Парма поведе со 3:0, но ни тоа не промени нешто.

„Мораме да им се извиниме на нашите навивачи, да се загуби на овој начин не е на арно. Ни фалеше сѐ и не можам да најдам начин да го објаснам тоа. Можеби ни недостасува смиреност и самодоверба. Мораме веднаш да го заборавиме овој натпревар и да се насочиме на следниот. Можеби е и карма во прашање: при 0:0 имавме убава шанса за гол. Мораме да работиме, да ја вратиме самодовербата и да одиме напред. Примањето три голови за пет минути ве пресекува: Парма дојде до предност и потоа ја почна својата игра, а на контри се смртоносни. Сите грешевме, не е крива само одбраната. Жал ни е за тренерот, преку недела работиме добро, но на терен не успеваме да го направиме она што тој го бара од нас“, изјави Пандев.

Неговиот тренер Аурелио Андреацоли е пред отказ бидејќи Џеноа сезонава од 8 натпревари има една победа, две ремија и 5 порази, а на табелата е претпоследна.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Фудбал

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Read more

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Read more

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more

Спорт

  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе
  • play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Читај повеќе

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе