Пандев испратен со овации: Благодарам, Неапол!

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол.

Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на Џенова, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61. минута.

Додека излегуваше од терен, доби овации и аплаузи од публиката во Неапол, која не го заборава неговиот придонес кој го даде за клубот додека играше таму.

„Секогаш кога се враќам на Сан Паоло, се чувствувам како дома. Благодарам Неапол!“, напиша Пандев.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogni volta che torno a San Paolo mi sento a casa...GRAZIE NAPOLI

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Синоќа на мечот играше уште еден наш репрезентативец, Елиф Елмас, кој влезе како резерва на Наполи во вториот дел на местото на Лоренцо Инсиње, во 66. минута.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Фудбал

Норвич испадна од Премиер лигата

Read more

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Спорт

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе