Пандев меѓу најдобрите ветерани во Европа

И нашиот фудбалер се најде помеѓу најдобрите фудбалери на Стариот континент кои имаат над 34 години, односно се фудбалски ветерани.

Ако порано 34. роденден означувал дека фудбалерот е веќе на залезот на кариерата, сега тоа не е случај. На таа возраст сега се станува ветеран, временски период кој најчесто трае и до 40-годишна возраст.

Порталот GIVEMESPORT направи избор на 18 најдобри ветерани кои со успех настапуваат во Европа, а меѓу нив го стави и нашиот Горан Пандев.

18. Жуау Мотињу (34, Португалија)

17. Горан Пандев (37, Македонија)

16. Александар Коларов (35, Србија)

15. Раул Албиол (25, Шпанија)

14. Жузе Фонте (36, Португалија)

13. Лоран Косјелни (35, Франција)

12. Хоакин Санчес Родригес (39, Шпанија)

11. Фабио Куаљарела (37, Италија)

10. Џејмс Милнер (34, Англија)

9. Бурак Ј'лмаз (35, Турција)

8. Оливје Жиру (34, Франција)

7. Един Џеко (34, Босна и Херцеговина)

6. Тиагу Силва (36, Бразил)

5. Фернанџињу (35, Бразил)

4. Давид Силва (34, Шпанија)

3. Серхио Рамос (34, Шпанија)

2. Златан Ибрахимовиќ (39, Шведска)

1. Кристијано Роналдо (35, Португалија)

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе