СЕРИЈА А 2020/21

Пандев повторно добива нов тренер?

Лошите резултати на Џеноа се чини повторно ќе донесат промена за Горан Пандев кога станува збор за тренерското столче.

Нашиот најдобар фудбалер откако е во Џеноа смени повеќе тренери отколку во целата своја кариера, барем така изгледа. И сега повторно е на повидок нова промена.

И покрај засилувањата и солидниот состав кој го направи во летниот трансфер период, Џеноа бележи очајни резултати и по 9 кола е претпоследна со само 5 бода, односно 1 победа и 2 нерешени зачинети со дури 6 порази (меѓу кои и 6:0 од Наполи).

Синоќа „Блучеркјатите“ повторно загубија и тоа на домашен терен од конкурентот за испаѓање, Парма. Нашиот Пандев почна од клупата и влезе во игра во 69. минута кога гостите водеа со 1:2, но не успеа да помогне Џеноа да избегне пораз.

Remote video URL

Роландо Маран го презеде кормилото на Џеноа кон крајот на август, а информациите кои доаѓаат од Чизмата велат дека претседателот Енрико Прециози веќе го загубил трпението со него и на повидок е смена.

И тоа смената веројатно ќе биде со никој друг туку Давиде Никола, тренерот кој беше токму пред Маран. Никола ланската сезона успеа да избори опстанок со тимот, но беше сменет иако неговиот договор сѐ уште важи бидејќи е до 30 јуни 2021 година, па фактички Џеноа периодов дава плата на два тренера, од кои едниот бележи лоши резултати, а другиот не доаѓа на работа.

Што и да реши Прециози, и натаму ќе плаќа два тренера бидејќи со Маран потпиша на две години. Маран има еден џокер во ракавот, а тоа е одличниот резултат во Копа Италија каде успеа да го елиминира ривалот Сампдорија во градското дерби.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе