УЕФА ЕУРО 2020

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Македонската репрезентација преку капитенот Горан Пандев израмни на 1:1 против Австрија на првиот натпревар на Европското првенство во Букурешт.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Пандев во 28. минута ја искористи грешката на дефанзивците на Австрија и голманот Бахман и се запиша како прв стрелец за Македонија на ЕУРО во историјата на македонскиот фудбал.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Со голот на капитенот Пандев, македонската репрезентација има 1:1 против Австрија на полувреме.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Голот можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Read more

Фудбал

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Read more

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Read more

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Читај повеќе

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Читај повеќе

Хачанов прв финалист на тенискиот олимписки турнир

Читај повеќе

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот

Читај повеќе

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе