УЕФА ЕУРО 2020

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Филип Здравески
/ 05.04.2021 / 12:46

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.

Во албумите на Panini, без разлика дали се работи за Европско или за Светско првенство, одамна веќе нема сликички од селекторите. Последен пат тоа беше случај со албумот за ЕУРО 1992.

Еден македонски колекционер, мотивиран од две причини, направи сликичка плус. Така, селекторот Игор Ангеловски доби своја сликичка која колекционерот ја смести токму врз зборот North од името на македонската репрезентација, па со еден удар заврши две работи: селекторот заслужено има сликичка, а сега не му боде очи новото име на републикава.

Упатство за лепење Панини 👇 ➡️ Чекор 1. Правеш сам Панини сликичка со ликот на "Мрме". ➡️ Чекор 2. На местото North ја лепиш со секундарен! #НапредМакедонија 🇲🇰

Posted by Прва Лига on Monday, April 5, 2021

Друга шега објави порталот MacedonianFootball каде еден од нивните новинари сликичката од Македонецот Дејан Кулушевски, кој е роден и израснат во Шведска за чија репрезентација и настапува, ја залепил во делот наменет за македонската репрезентација. Несомнено Кулушевски ќе беше одлично засилување за Македонија, но за жал, и покрај големите молби од селекторот Ангеловски, тој одбиваше да го облече дресот со сонцето.

Како што може да се забележи, Кулушевски е залепен на местото каде треба да биде Тихомир Костадинов, па оттука се прашуваме дали Костадинов ќе го залепи кај Шведска или Кулушевски ќе биде залепен и во двете репрезентации.

Најди го натрапникот:

Posted by MacedonianFootball.com on Saturday, April 3, 2021
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Фудбал

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Read more

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more
 

Спорт

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Читај повеќе
  • play_arrow

Алкарас го победи Ѓоковиќ и го освои Вимблдон

Читај повеќе

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе