Папагал го спаси својот сопственик од пожар во куќа

Маж од Австралија тврди дека го преживеа пожарот кој изби во неговиот дом бидејќи го разбудил неговиот папагал.

Антон Нујен спиел во неговата двокатна куќа во Бризбејн, кога ја зафатил пожар. Тој тврди дека го разбудил неговиот папагал Ерик кој го почувствувал чадот во куќата.

Го земал папагалот, отворил врата и погледнал кон задниот дел од куќата, каде видел дека има оган и истрчал надвор.

Додека стигнале пожарникарите, пожарот ја зафатил целата куќа.

Пожарот е изгаснат за еден час, а во акцијата учествувале четири противпожарни екипи.

 Антон Нујен не е повреден, а сè уште не е позната причината за пожарот.

Тагови
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Чек дис аут

Санта мраз поголема од Њујорк се одвои од Антарктикот

Read more

Доктор откри зошто нè пецка јазикот кога јадеме ананас

Read more

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Read more

Доказ дека луѓето не можат да ја победат природата

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Кратка историја на разводот

Читај повеќе
  • play_arrow

Санта мраз поголема од Њујорк се одвои од Антарктикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор откри зошто нè пецка јазикот кога јадеме ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто несаканите ефекти од вакцините се всушност добра работа?

Читај повеќе

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Читај повеќе

Како телото ве предупредува дека јадете премногу сирење?

Читај повеќе
  • play_arrow

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Читај повеќе

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Читај повеќе

„Кит на плажа“ - нова книга за млади од словенечкиот писател Винко Модерндорфер

Читај повеќе