Паредес: Сите сакаме Меси да ни дојде во ПСЖ

Аргентинскиот интернационалец се надева дека неговиот сонародник наредната сезона ќе го облече дресот на ПСЖ и како што вели, сите во тимот се надеваат на такво нешто.

Леандро Паредес се придружи во апелот на Нејмар кон Лионел Меси за аргентинската ѕвезда да премине во ПСЖ. Јасно е дека Меси по завршувањето на тековнава сезона ќе си замине од Барселона. Договорот му истекува во јуни, а лошите односи со клубот направија тој да бара трансфер уште летово.

„Меси во ПСЖ? Се надевам, сите посакуваме тој да ни се придружи, но на крајот тоа ќе биде негова одлука“, вели Паредес за ESPN.

„Имаме неверојатен состав со добри играчи и добри луѓе, го искористуваме тоа. Како што реков, се надевам дека Меси ќе ја донесе за него најдобрата одлука, но ние ќе го пречекаме со раширени раце“.

ПСЖ синоќа го совлада Мначестер Јунајтед со 3:1 на гости, а по натпреварот Нејмар го повтори својот став.

„Она што најмногу го посакувам е повторно да играм со него. Тој може и да игра на мојата позиција, нема да ми биде проблем. Без размислување, наредната сезона може така да играме“, рече Нејмар низ смеа.

Нејмар и Меси играа заедно во Барса од 2013 до 2017, додека Паредес е колега со Меси во репрезентацијата на Аргентина.

Тагови
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Фудбал

Несторовски: Головите ми се многу важни

Read more

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Read more

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Несторовски: Головите ми се многу важни

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Готи: Несторовски тренира како да е дете од младинскиот тим

Читај повеќе