Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Откријте кои се најсреќните знаци во октомври 2022 година.

Месечниот хороскоп за октомври 2022 година предвидува неверојатна среќа и просперитет кај некои знаци. За да им се исполнат сите желби и овој месец да биде најдобар во цела 2022 година, астролозите велат дека треба внимателно да слушаат и да ги применат нивните совети. Откријте дали сте меѓу овие среќници и какви планови имаат ѕвездите за вас.

РАК

Раковите во првите две недели од октомври ќе бидат разгалени со изобилство подароци кои ќе ги добијат не само од партнерите, туку и од семејството и колегите. Сепак, за претставниците на овој хороскопски знак подароците ќе предизвикаат сериозен сомнеж - ќе мислат дека непознати лица им се „додворуваат“ за своја корист. Астролозите велат дека ако мислите така - се лажете! Ѕвездите ви се насмевнаа и ви дадоа можност конечно да се почувствувате како миленик на судбината. Затоа искористете ја оваа ситуација и уживајте во моментот.

ВАГА

Вагите очекуваат пријатни промени во љубовниот живот. Оние кои долго чекаат предлог за брак - ќе го добијат, и тоа заедно со убава кутија и прстен внатре! Ќе се радуваат и мажите кои се надеваат на унапредување на работа и промена на платата на подобро. Овој месец е неверојатно поволен за Вагите, ќе им се остварат некои од најважните желби што ги имаат долго време.

ЛАВ

Лавовите ги очекуваат многу различни изненадувања - од бонус на работа, а можеби и унапредување, до остварување на нивната желба да купат нешто што долго време го посакуваат. Не се работи за облека и апарати за домаќинство, туку за многу поголема набавка како стан или автомобил. Астролозите забележуваат и дека цените на становите треба да почнат да паѓаат овој месец, спротивно на сите очекувања.

Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Живот

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Read more

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Read more

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе