Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Паркот Домино во Бруклин, Њујорк, е повторно отворен за јавноста. Но, паркот е малку модифициран за да биде приспободен на животот за време на пандемијата со коронавирусот.

Со бели кругови се обележани делови од тревата во кои посетителите мораат да седат со цел да се почитува социјалното дистанцирање за спречување на ширењето на вирусот. На тој начин, њујорчани можам да уживаат на пријатното време среде паркот истовремено почитувајќи ги мерките.

реклама

Живот

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Нови видеа

play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more