Стил

Пати Лопез, спортска новинарка која обожува фудбал

17. март 2017 - 17:54 | Б.С.Б.

Пати Лопез е млада мексиканска спортска новинарка која е вистински вљубена во фудбалот. Таа навистина знае како да ја загрее атмосферата кога е на спортските терени или кога објавува фотографии на социјалните мрежи.

Пати е голема обожавателка на фудбалот, а работи како новинарка и водителка за мексиканската телевизиска куќа.

На Instagram ја следат 559.000 обожаватели.

 

HOME SWEET HOME

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

 

La felicidad de estrenar unos @levismx #liveinlevis

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

 

A falta de playa.. @alohababymx

A post shared by pattylopezdelac (@pattylopezdelac) on

Коментирај