Патување во минатото: Њујорк во 1945, колор видео

Речиси петминутно видео на кое му е додаден колор нѐ враќа во минатото и тоа во годината 1945 низ улиците на Њујорк.

Пропшетката е од „8 Авенија“ и завршува на „31 Улица“, а попат се гледаат неколку кина како „Times Theater“ кој тогаш ја прикажувал комедијата „The Princess and the Pirate“, како што се гледа на рекламата.

Со оглед на тоа што оригиналното видео е црно-бело, имајте на ум дека не секоја додадена боја е историски точна.

реклама

Останато

Спасување куче паднато од брана

Read more

Спасување хаски од замрзнато езеро

Read more

Дронска снимка од поплавите во Канада

Read more

Жешка лава против базен

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 телескопи кои го променија курсот на човештвото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 американски прехранбени производи забранети во странство

Read more
play_arrow

15 минути кардио вежби за слабеење и топење калории

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако изедете 100.000 калории во еден ден?

Read more
play_arrow

Топ 20 сцени со снајперисти

Read more
play_arrow

17 начини како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин

Read more
play_arrow

Топ 10 животни правила според Барни Стинсон

Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри во јануари 2022

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски гафови во 2021

Read more