Паулина откри дека за малку ќе добиела друга улога во „Тома“

Српската актерка Паулина Манов, гостувајќи во емисијата „Realna priča“, проговори за улогата на Љиљана во филмот „Тома“ што ја направи особено препознатлива во регионот и рече дека Драган Бјелогрлиќ имал друга опција за неа.

Пред „Тома“, Манов беше позната по улогите во сериите „Камионџије д.о.о“ и „Комшије“ и филмот „Ајвар“, а со толкувањето на ликот на Љиљана во филмот на Драган Бјелогрлиќ ги освои срцата на публиката на Балканот.

Сепак, актерката за малку ќе останела без оваа улога, за која зборуваше во емисијата, велејќи дека режисерот имал друга опција за неа.

„Добив материјал за две улоги – Гоца и Љиљана, а веднаш по кастингот рече дека дефинитивно ќе играм една од тие две улоги“, откри Паулина.

Таа кажа и дека Бјелогрлиќ планирал да ѝ ја додели улогата на Гордана Здравковиќ, сопругата на покојниот пејач.

„Тој сакаше да ми ја даде улогата на Гоца, а јас ја сакав Љиљана“, рече таа.

Манов во емисијата зборуваше и за работата со режисерот и истакна колку е среќна откако добила покана за соработка на филмот.

„Со Бјела се познавам долго време, но никогаш не сме соработувале. Кога ја добив поканата за кастингот за филмот 'Тома', бев многу среќна. Сите знаеме дека Бјела сега снима филмови на највисоко ниво во секоја смисла“, рече таа.

Remote video URL

Актерката претходно го прокоментира вниманието кое го добила поради малата, но впечатлива улога на Љиљана, велејќи дека тоа е доволно за да ги поврзе луѓето.

„Љиљана има вкупно четири-пет сцени во филмот, но тие очигледно се толку емотивно силни што луѓето успеаја да се поврзат. Многу ми е драго што успеав да ја претставам на вистински начин“, вели таа.

Тагови
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

Филм & ТВ

Овие пет филмови се најголемите фаворити за Оскарите

Read more

Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Read more

Се повлече од јавноста: Славната актерка по 13 години е непрепознатлива

Read more

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Овие пет филмови се најголемите фаворити за Оскарите

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Читај повеќе

Се повлече од јавноста: Славната актерка по 13 години е непрепознатлива

Читај повеќе

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе