Печен чипс од компири на четири начини

Како да направите печен чипс од компири на четири различни начини? Подготовката е навистина едноставна, исечете ги компирите на тенки кругови, ставете ги во подлабок сад и додадете ги потребните состојки.

Во првиот начин се додава масло, по една лажица црвен пипер, чили во прав, кафеав шеќер, лук во прав, црн пипер и сол. Сето тоа добро измешајте го и наредете ги круговите компир во тепсија. Печете половина час на 175 степени. Вториот начин е сличен, но со додавање на столчени крекери од сирење наместо зачини. Во третиот начин круговите компир стојат половина час во оцет. Потоа ги цедите компирите и додавате една лажица сол, црн бибер и печете. Четвртиот начин може и да експериментирате со микс од зачини, сецкано младо лукче, сол, црн пипер. 

реклама

Рецепти

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Read more

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more