Печени јаболка со мед и ореви

Јаболкото е едно од најпопуларните овошја ширум светот. Јаболката е најдобро да ги консумирате свежи, но може да направите превкусен и лесен есенски десерт од нив.

Една јаболко содржи 14 проценти од потребната доза витамин Ц. Освен тоа, содржи и витамин А, Е, Б1, Б2 Б6, К и калиум.

Јаболката се богат извор на полифенол кој е корисен за организмот.

Консумирањето јаболка го намалува ризикот од дијабетес тип 2. Освен тоа, имаат корист за системот на варење.

Пробајте го лесниот рецепт за печени јаболка со мед и ореви:

Состојки:

5 јаболка

500 гр. ореви

6 лажици мед

Начин на подготовка:

Смелете ги оревите и промешајте ги со мед. Излупете ги јаболката, направете отвор во срединаta и сипете ја смесата. Печете ги на 200 степени околу 20 минути. На крајот, украсете со мед и ореви.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Read more

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со 50% капацитет

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Домашни кифлички со пица фил

Read more

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Магазин

  • filter

Идеја за појадок: Домашни кифлички со пица фил

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите вежби за болка во грбот и со какви да ги замените

Читај повеќе
  • filter

Јованка Броз: Oд комунистичка Пепелашка до изолирана прва дама

Читај повеќе
  • filter

Златно модно правило за омилената есенска комбинација

Читај повеќе

Пет трикови до подобар секс

Читај повеќе

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лекција за одговорно однесување: Вака се носи маска

Читај повеќе

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Читај повеќе

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Читај повеќе