Педесетгодишна скопјанка уапсена за недозволена продажба на дрога

Скопје, 11 септември 2019 (МИА) – Вчера во Полициската станица станица Гази Баба била приведена Д.С.(50) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во периодот од 22:30 до 23:30 часот, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на пријавената во населбата Ќерамидница, при што пронашле и одзеле прашкаста материја.

Скопската полиција вчера нашла дрога во уште четири други наврати:

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера во 23:00 часот на булевар „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 20:30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Ѓорче Петров“, го привеле Е.С.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 16:30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 18:30 часот на булевар „Борис Трајковски“, ги лишиле од слобода Ф.Л.(35) од Куманово и Г.К.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случаите, против сите приведени ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Корона-кризата ја намали потребата од балкански работници во Германија и Австрија

Read more

Хроника

Двајца вработни во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Read more

Предложени парични казни за 17 лица во Скопје

Read more

Катица Јанева направила инцидент во Заводот за ревизија

Read more

Скопјанец пронајден мртов во стан

Read more

Вести

Двајца вработни во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Читај повеќе

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Читај повеќе

Издадени 435 решенија за изолација и 75 за самоизолација во текот на изминатото деноноќие

Читај повеќе

Протокол за работни места: Редовно миење и дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

Читај повеќе

Предложени парични казни за 17 лица во Скопје

Читај повеќе

Во еден ден починаа повеќе од 1.000 луѓе од COVID-19 во Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Продолжија протестите против расизмот во САД, се уриваат статуи на политичари и генерали расисти

Читај повеќе

Мицкоски призна дека бил во ресторан во Дебар Маало

Читај повеќе

Потпишани договорите, домашната платежна картичка преку девет банки

Читај повеќе