Пејџ ВанЗант продаде картичка со бакнеж за 13.200 долари

Американската ММА борачка Пејџ ВанЗант продолжува да си го развива бизнисот надвор од октагонот и прилично добро ѝ оди заработката.

ВанЗант порано беше во УФЦ, која ја напушти по поразот на УФЦ 251 од Аманда Рибас. После тоа во август 2020 потпиша за боречкиот шампионат Bare Knuckle Fighting, каде прво загуби од Британ Харт, а потоа следната година од старата познаничка Рејчел Остович, која ѝ се одмазди за поразот во УФЦ. Пејџ има скор 8-5 во ММА и 0-2 во БКФЦ.

Иако е далеку од октагонот, ВанЗант сè уште добро заработува. Познато е дека има профил на OnlyFans каде ги објавува своите фотографии во жешки изданија, а сега ја продаде и првата картичка со бакнеж и автограм.

Картичка со нејзиниот отпечаток од усни беше продадена на аукција на eBay, со регистрирани 102 понуди, а највисоката беше 13.200 долари.

Тагови
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Останати спортови

Контроверзниот Кирјос сака да се проба во бокс, веќе има список со противници

Read more

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Read more

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Read more

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Read more
 

Спорт

Гачевски оптимист: Наредната сезона одиме по титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ и Ирвинг незапирливи за Минесота, Далас е на победа од големото финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Панатинаикос ја освои Евролигата, во финалето го декласира Реал

Читај повеќе

Јунајтед го шокираше Сити: Што значи тоа за англиските клубови во Европа?

Читај повеќе

Леброн ги напушта Лејкерс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Крос емотивно се збогува со Реал: Бев силен, но едно ме дотолчи

Читај повеќе

МЗТ ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Чави дознал дека е отпуштен кога го посетил Лапорта во болница

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ по тројката за победа: Не пцуев, зборував на словенечки

Читај повеќе