Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле ќе остане на лекување поради респираторна инфекција, соопшти болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло.

Пеле (82) беше хоспитализиран во вторникот и е на третман со антибиотици.

„Неговиот одговор беше адекватен, а пациентот е стабилен, со општо подобрување на здравствената состојба“, се наведува во соопштението.

Пеле во четвртокот преку социјалните мрежи им заблагодари на навивачите ширум светот за пораките со поддршка за брзо оздравување.

На трикратниот светски првак со репрезентацијата на Бразил во септември лани му беше отстранет тумор од дебелото црево.

Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Живот

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Read more

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Read more

Како каучот со недели убаво да мириса?

Read more

Психијатар објаснува зошто треба да ја менувате работата на секои 10 години

Read more
 

Магазин

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Читај повеќе