Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

МИА/КАЈГАНА
/ 16.04.2021 / 09:17

Министерството за одбрана на САД потврди дека објавените фотографии и видеа од неидентификувани летечки објекти, направени во 2019 година, се веродостојни и автентични снимки.

– Фотографиите и видеата на објектите во форма на триаголник како треперат и се движат низ облаците ги снимил персоналот на Морнарицата, изјави за CNN гласноговорничката на Пентагон, Сју Гоф.

Истрагата е почната, но повеќе информации нема да бидат дадени од безбедносни причини, како што соопшти Пентагон. Фотографиите и видеата на морнарицата беа објавени минатата недела, но кружат на интернет од лани.

Remote video URL

Пентагон лани објави три видеа на коишто се гледаат НЛО, а американската Морнарица потврди дека видеата се веродостојни.

Читајте наредно: Сите документи на ЦИА поврзани со НЛО станаа достапни

Тагови
реклама

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Во тек потрага по 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Read more

Свет

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Израел: Засега не планираме прекин на огнот

Read more

Скандал во француската војска: Пукале кон пилот врзан за мета

Read more

Израелски амбасадор: Го признавме Косово под притисок на САД

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Читај повеќе

Израел: Засега не планираме прекин на огнот

Читај повеќе

Има светло во тунелот: Грција го регистрираше друштвото „Крсте Мисирков“ од Воден

Читај повеќе

Сијарто: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори сѐ тоа побрзо да се случи

Читај повеќе

Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: Новозаразени 7,16% од тестираните, 16 починати

Читај повеќе

Пристигнаа 6.000 дози вакцини за имунизација на Граничната полиција, донација од Унгарија

Читај повеќе

Скандал во француската војска: Пукале кон пилот врзан за мета

Читај повеќе

„Да го поздравиш и да ми го бациш“ се враќа на репертоар во МКЦ

Читај повеќе