Пензионерот Ибра уште држи лекции по фудбал

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ минатото лето се прости од активниот фудбал, но сè уште е во феноменална форма.

Тоа го покажа и на Instagram каде објави спектакуларен гол со ножички кој го постигна на „Сан Сиро“.

Неговата нова објава собра голем број „лајкови“ и коментари, а многумина се на мислење дека Швеѓанецот уште би можел да игра на професионално ниво.

Ибрахимовиќ се прости од фудбалот во дресот на Милан, со кој успеа да ја освои титулата за најдобар тим во Италија претходната сезона.

Во својата кариера покрај за Милан настапуваше и за Интер, Јувентус, Манчестер Јунајтед, ЛА ФЦ, Ајакс, Барселона и Малме каде ја започна кариерата.

реклама

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Неколку трикови за идеални пржени лепчиња

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Фудбал

Како Лука Модриќ го скрши калапот во фудбалскиот бизнис?

Read more

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Read more

Хулен Лопетеги ќе биде тренер на Вест Хем

Read more

Разбојници пукале врз тројца фудбалери на Марсеј

Read more
 

Спорт

Како Лука Модриќ го скрши калапот во фудбалскиот бизнис?

Читај повеќе

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Хулен Лопетеги ќе биде тренер на Вест Хем

Читај повеќе

Разбојници пукале врз тројца фудбалери на Марсеј

Читај повеќе

Куп финалето в среда на Арената: Тиквеш и Воска по историја

Читај повеќе

Работа од соништата: Гледа натпревари, освојува трофеи и заработува милиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ превртува очи на прашањето дали ќе игра за Србија на Олимпијадата

Читај повеќе

Вардар последната битка за опстанок ќе ја бие во Струмица

Читај повеќе

Познати бараж двојките за пополнување на втората лига

Читај повеќе